Elektronikus levelezés: Gmail e-mail cím készítése

Az interneten történő kapcsolattartás egyik fontos eszköze az elektronikus levelezés. Emellett e-mail címre van szükségünk azokban az estekben is, ha az interneten nyújtott egyéb, regisztrációhoz kötött szolgáltatásokat szeretnénk használni. Ebben a bejegyzésben a Google által nyújtott gmail e-mail cím készítésének lépéseit fogjuk áttekinteni.

Ahhoz, hogy tudjuk használni a Google levelező szolgáltatását először létre kell hoznunk egy Google fiókot. Ehhez indítsunk el a számítógépre telepített valamilyen böngésző programot (célszerű a korábban használt programot használnunk) és keressünk rá a Google keresőben a gmail kifejezésre.

A regisztráció megkezdéséhez válasszuk ki a találati listánk első elemét. Ezt követően vagy rögtön a regisztrációs felület fogjuk látni, vagy pedig a bejelentkezési felületet. Amennyiben a bejelentkezési felületet látjuk a böngészőben, akkor a panel alján válasszuk a “Fiók létrehozása” lehetőséget és a megjelenő lehetőségek közül válasszuk a “Saját magamnak” opciót. Ezt követően a regisztrációs felületet fogjuk látni.

A regisztráció során 3 adat megadására lesz szükség.

  • Név: a családnév és utónév beírása a megfelelő mezőkbe. Az elektronikus levelek küldése során ez a név fog megjelenni a feladóban.
  • Felhasználónév: gyakorlatilag az email címünket választjuk meg. A google szolgáltató miatt, a @ karakter után egészen biztosan a gmail.com végződés fog állni. Itt azt kell megválasztani, hogy mi szerepeljen a @ karakter előtt, pl.: kiss.janos@gmail.com, stb. Ennek a névnek egyedinek kell lenni, ezért előfordulhat, hogy a gmail nem fogadja el a beírt felhasználónevet azért, mert az már használatban van, ekkor válasszunk másikat.
  • Jelszó: egy legalább 8 karakterből álló karaktersorozat, amely tartalmaz betűt, számot és speciális karaktert. Fontos, hogy olyan jelszót válasszunk, ami nehezen található ki. A választott jelszavunkat kell a jelszó és a jelszó megerősítése mezőkbe írni.

Az adatok megadását követően kattintsunk a következő gombra. Ekkor további adatokat kell megadnunk a regisztrációhoz.

Állítsuk be a születési dátumunkat és nemünket. A telefonszám és a biztonsági e-mail cím megadása nem kötelező. Ezek megadásával a fiókbiztonság fokozható. A telefonszám megadása esetén használhatjuk az úgynevezett kétfaktoros azonosítást, ami azt jelenti, hogy az e-mail cím és jelszó megadását követően a szolgáltató küld egy biztonsági kódot a telefonunkra, s a sikeres bejelentkezéshez ezt is be kell írni. A biztonsági e-mail cím pedig akkor tud hasznos lenni, hogy ha elfelejtjük jelszavunkat, s ekkor a biztonsági e-mail címen keresztül tudjuk a jelszó helyreállítását elvégezni.

Ezt követően a regisztráció befejezéséhez az Adatvédelmi nyilatkozatot, illetve a Szerződési feltételeket kell elfogadnunk. Ehhez olvassuk végig a szerződést és nyilatkozatot, majd az oldal alján (végiggörgetés után) elérhetővé válik a nyilatkozat és szerződés elfogadására vonatkozó jelölő négyzetek. Amennyiben nem találunk kivetni valót a leírtak, jelöljük ezeket be, majd kattintsunk a Fiók létrehozása gombra. Egy felugró ablak figyelmeztet minket a további beállítási lehetőségekre, ezt a Megértettem gombbal vegyük tudomásul a továbblépéshez.

Ezt követően megnyílik a fiókunk, a megnyitás után egy-két felugró ablakban információkat és kérdéseket tesz fel a levelező, most válasszuk minden esetben az Ok vagy a Tovább gombot.

Ezzel végeztünk a regisztrációval. A továbbiakban a fiók kezeléséhez már nem kell újabb regisztrációt végeznünk, hanem a létrehozott fiókunkba kell be- és kijelentkezni. Ezt részletesen a következő bejegyzésben tekintjük át. Arra figyeljünk, hogy a fiókunkba ne maradjunk bejelentkezve, ha olyan személyek is hozzáférnek a géphez, akik előtt nem szeretnénk megosztani e-mail fiókunkat. A kijelentkezéshez kattintsunk a jobb felső sarokban a körben szereplő név kezdőbetűnkre, majd a megjelenő lehetőségek közül válasszuk a “Kilépés” lehetőséget. Ekkor a levelező kiléptet és majd a későbbiekben csak az e-mail cím és a jelszó ismeretében tudunk hozzáférni leveleinkhez.

A gmail kezelésével a következő bejegyzésben foglalkozunk: https://oktatas.hte.hu/2019/12/22/elektronikus-levelezes-gmail-e-mail-fiok-hasznalata/

Egy jó hozzászólás jó lenne

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük